Конструювання одягу. Факти і особливості.

Конструювання одягу – цікавий, захоплюючий процес створення красивого і непростого, в розумінні звичайного споживача.

Системи конструювання

Систем конструювання досить багато і вибір залежить від конструктора, перед яким стоїть завдання побудувати конструкцію для індивідуального споживання або для масового виготовлення.

Методи 1-го класу використовують дискретні методи вимірювання типових фігур, збільшень, даних про типове членування деталей і способу їх формоутворення. До методів 1-го класу або наближених методів побудови відносяться муляжний, розрахунково-графічні способи конструювання.

Методи 2-го класу, називають інженерні. Вони засновані на прямих вимірах оболонки і розгортання поверхні зразка – еталона одягу і є більш точними. До них відносяться методи тріангуляції, січних площин, геодезичних ліній, допоміжних ліній розгортання, розгорток деталей одягу за зразками моделей та ін.

У Європейській частині колишнього соцтабору самі використовувані системи конструювання, що відносяться до 1 класу методів створення одягу.

Існують муляжний метод, розрахунково – графічні методи і ще ряд методів.

Расчетно-графическиие системы конструирования одежды, известные любому профессиональному конструктору одежды, получившему достойное образование:

Ємко РЕВ 28 для масового виробництва
ЦОТШЛ 18 для індивідуального пошиття
Мюллер і син 17 дрібносерійне і масове виробництво
МТІІЛ або МГУДТ 26 масове виробництво.

Цифри позначають кількість розмірних ознак для побудови конструкції. Чим менше кількість розмірних значень, тим менш точними буде конструкція і гірше якість “посадки” одягу.

У Школі шиття BOUTIQUE найсильніша навчальна програма з конструювання одягу і найбільший вибір методик конструювання.

Залишити відповідь

15 + 15 =