Кравець, закрійник, швачка – хто вони і навіщо потрібні

Чи замислювалися ви, скільки людей працювало над вашим новим платтям. Якщо дуже коротко, то поки ваше плаття виявилося у вас, воно пройшло кілька стадій. Кому-то необхідно було придумати фасон, зробити викрійку, розкроїти тканину і нарешті зшити.

Закрійник

Закрійник – професія багатогранна і творча. не кожен зможе бути закрійником.

Гарного закрійника відрізняє:

  • уважність і посидючість;
  • він повинен вміти малювати і креслити;
  • мати гарний смак;
  • товариськість;
  • креативність і творчість;
  • окомір, як у художника і хороша координація рук.

Придумати фасон

Припустимо ви побачили сукню, яке хотіли б пошити. Коли ви розкажіть свої ідеї закрійник, він може відразу зробити ескіз. Припустимо вам сподобалося і можна рухатися далі.

Зняти мірки

Закрійник повинен вас обмерять. Це дуже важливий крок. Чим точніше зняті мірки, тим якісніше ваше плаття буде на вас сидіти. А можливо костюм. А ви чоловік. Так чи інакше в першу чергу треба зняти мірки.

Портной, закройщик, швея - кто они и зачем нужны

Зробити викрійку

Зробити гарну викрійку – це дуже важливо і в той же час важко. Потрібно все прорахувати, врахувати масу деталей, особливостей тканини, фігури. У цій справі важливий досвід. Робота копітка і тому, якщо майстер її не любить, то й форма буде посередньою.

Розкроїти тканину

Викрійка готова. Поки це тільки шматочки паперу. Далі її потрібно перенести на тканину. Настає наступний етап – розкрій тканини. Коли робота закінчена, ваше майбутнє плаття переходить до швачці. Однак робота закрійника не закінчується, адже у швачки можуть виникнути проблеми зі стикуванням і не виходити виріб. Закрійник повинен усунути ці недоліки. Щоб не переробляти по кілька разів, хороша швачка з’ясує всі деталі вироби, вивчить ескіз.

Робота буде зроблена, коли ви одягнете своє плаття, воно буде добре сидіти і вам буде все подобається.

Робота швачки має свої особливості і вимагає особливих якостей. Ви можливо помічали, що швачки, як правило жінки. Чоловіки не справляються.

Швачки необхідно:

  • усидливість
  • акуратність
  • увага до деталей
  • гарний смак
  • знання теорії

Кравець – це і швачка і закрійник

Кравець – це справжній майстер швейного мистецтва. Він все вміє робити сам – від зняття мірок і складання ескізів до передачі готового виробу замовнику. Завдяки своїй високій кваліфікації, він може зібрати модель від початку до кінця, застосовуючи допоміжні матеріали, фурнітуру.

Чим користується при своїй роботі кравець?
Швейна машина, оверлок, ручні голки, наперсток, ножиці, сантиметрова стрічка,
шпильки, распариватель, кілочок, крейда (мило), лінійка, кутник, лекало, праска,
стіл для прасування, проутюжільнік, пульверизатор, прасувальні колодки, одежна щітка,
манекен, плечики, різець, вішалка.

Головне, щоб костюмчик сидів

Яка б не була професія у людини, пов’язаного з пошиттям одягу, головне одне – якісний результат. Тільки коли ви одягаєте свій костюм, плаття та власне будь-який виріб, ви зможете відразу оцінити майстерність фахівця. Коли все чітко сидить і майстер бачить ваші щасливі очі, тоді точно все вийшло, ось робота закінчена.